Logo SSPA    S S P A


 

 

 SLOVAK  AIKIDO   FRIENDS  SOCIETY

      official website
HOME     
AIKIDO     
SSPA     
databanks   
SEMINARS     
PHOTOALBUM     
LINKS     
services   
MESSAGES     
MAILROBOT     
RSS     
others   
E-MAIL     
ABOUT SITE     
projekty

Táto sekcia stránky vznikla, aby dala priestor rôznym projektom týkajúcich sa aikida alebo bojových umení všeobecne. Nájdete tu veci, ktoré si svojím rozsahom zaslúžia samostatnejšiu prezentáciu, alebo sa budú v budúcnosti rozrastať.
Zatiaľ tu toho veľa nie je, ale časom budú pribúdať ďalšie záležitosti. Samozrejme, pokiaľ máte vlastný nápad a potrebujete na jeho realizáciu priestor na internete, môžete nás kontaktovať.


Seiširo Endo: Úvahy
V japonskom dodžo Endo senseia vychádza časopis Cosmos a Endo sensei píše do každého čísla krátky úvodník na rôzne témy.
Chceli by sme uverejňovať približne jeden úvodník za mesiac.


Stefan Stenudd: Aiki Batto (slovenský preklad)
Systém cvičení s mečom Aiki Batto vytvoril švédsky učiteľ aikida a iaida Stefan Stenudd. Sám ho popisuje ako "systém cvičení, ktorý učí ako používať meč spôsobom aiki. Trénuje sa s bokkenom vo dvojiciach alebo sólo s iaitom alebo so šinkenom."
Detailný popis týchto zostáv aj so sériami obrázkov zverejnil Stefan Stenudd na svojej web stránke.
Slovenský preklad tohto webu vznikol z myšlienky priblížiť Aiki Batto
(česko)slovenským študentom aikida, prípadne iaida či iných bojových umení.


RSeminarS - Automatická výmena informácií o seminároch na webových stránkach
Takmer každá aikidistická organizácia má svoje webové stránky a na nich zoznam seminárov. Počet organizácií, stránok aj seminárov však rastie a tak nie je problém nevšimnúť si zaujímavé udalosti vo svojom blízkom okolí.
Tento projekt má za cieľ umožniť automatickú výmenu informácií o seminároch, takže bude možné zverejniť semináre z jednej webovej stránky na stránke inej. Za týmto účelom sú webmasterom voľne k dispozícii všetky potrebné nástroje (formát výmeny dát aj programátorské knižnice) na takúto výmenu informácií.
Základom projektu je mierne rozšírený formát RSS1.0, v ktorom sa vymieňané zoznamy seminárov publikujú. Potrebné knižnice na generovanie a čítanie zoznamov seminárov sú zatiať k dispozícii v jazyku PHP.
V rámci testovania projektu bola zavedená výmena informácií o seminároch medzi stránkami SSPA a ČFAI.


Copyright 1999-2022 Martin Švihla
All rights reserved